ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն ընդունել է Արցախի խորհրդարանի ԱԺԿ, «Արդարություն» եւ ՀՅԴ խմբակցությունների ղեկավարներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանը հոկտեմբերի 15-ին ընդունել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Մելքումյանին, «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանին եւ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցության ղեկավար Արթուր Մոսիյանին:
Կողմերը քննարկել են Արցախի Հանրապետության կարգավիճակի, Արցախում ստեղծված կացության եւ խնդիրների կարգավորման վերաբերյալ հարցեր: Երկուստեք կարեւորվել է Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ձեւավորման անհրաժեշտությունը եւ հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների միջեւ սերտ եւ բարձր մակարդակի համագործակցության ապահովումը:

NA Vice President Ishkhan Saghatelyan Receives Heads of the DPA, Justice and ARF Factions of Artsakh Parliament
On October 15, the RA NA Vice President Ishkhan Saghatelyan received the Head of the Democratic Party of Artsakh Davit Melkumyan, the Head of the Justice Faction Davit Galstyan and the Head of the Armenian Revolutionary Faction Artur Mosiyan of the National Assembly.
The sides discussed issues on the status of the Artsakh Republic, situation created in Artsakh and the settlement of the problems. Both sides highlighted the necessity of the formation of Armenia-Artsakh Inter-Parliamentary Committee and the provision of close cooperation at high level between the parliaments of the Armenian two states.